صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

بمناسبت روز پزشک:

تقدیر مدیران گاز هرمزگان از پزشکان صنعت نفت

مراسم تجلیل از خدمات پزشکان و کادر بهداشت و درمان صنعت نفت منطقه هرمزگان، با حضور مدیران صنعت گاز استان در شهرک فجر بندرعباس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان، یکم شهریور و بمناسبت سالروز تولد ابن سینا و روز پزشک، مراسم تجلیل از خدمات پزشکان و کادر بهداشت و درمان صنعت نفت منطقه هرمزگان، عصر امروز با حضور مدیران  صنعت گاز استان در شهرک فجر بندرعباس برگزار شد.

 

  در ابتدای این مراسم، محمد حسین نورزی، مدیرعامل پالایش گاز سرخون  و قشم ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکی و به خصوص پزشکان و کادر درمان  مرکز بهداشتی و درمانی شهرک فجر، اظهار داشت: پزشک با اندوختن علم و دانش هم‌چنین می‌کوشد طبیب و مرهم دردها و غم‌های مردم باشد و برای مقابله با ویروس کرونا سنگ صبور جامعه باشد؛ برای آگاهی مردم تلاش کند و به جامعه امید تزریق کند.

 

علیرضا عرب لو، سرپرست منطقه 6 عملیات انتقال گاز بیان کرد: اینجانب روز پرستار را از طرف خود و سایر همکارانم در مجموعه منطقه شش عملیات انتقال گاز  به پزشکان غیور و همچنین کادر درمان بهداشت و درمان صنعت نفت که در خط مقدم مقابله و درمان با ویروس کووید ۱۹ هستند، تبریک عرض می نمایم و پزشکان و کادر درمان همیشه از اقشار زحمت کش و ایثارگرجامعه هستند و امید است هرچه زود تر و با همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد نابودی این بیماری باشیم.

 

 

هر روز روز پزشک است و پرستار/ هیچ مورد مثبت کرونایی، مشکوک و... در شرکت گاز استان هرمزگان وجود ندارد.

 

در ادامه فواد حمزوی، مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان نیز ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حسینی و عرض تبریک بمناسبت این روز فرخنده، تصریح کرد:وجود پزشکان و کادردرمان در جامعه و از جمله این مرکز بهداشتی و درمانی یک امنیت خاطر برای ما به وجود آورده بود و هرچند ابن امنیت خاطر نباید سبب شود که از رعایت دستوالعمل های بهداشتی در جهت مبارزه با بیماری کروناغافل شویم.

وی یادآورشد: این ایام که تقریبا همه دنیا با این ویروس درگیر شده اند و این خود زحمات پزشکان و کادر درمان را به مراتب چند برابر می کند و پس به قولی تا زمانی که با این ویروس مبازه می کنیم؛ هر روز پزشک است و پرستار.

حمزوی به سفید بودن وضعیت کرونا در بین کارکنان شرکت گاز استان هرمزگان اشاره و عنوان کرد: پس از ماه ها که برخی از همکاران درگیر این بیماری شده بودند و یا مشکوک به کرونا، از مرداد 99 تا کنون و با تلاش همکاران در واحد HSE ،خدمات رفاهی و اجتماعی جهت تامین اقلام بهداشتی، گند زدایی محیط اداری و غربالگری روزانه پرسنل وهم چنین راه انداختن پویش #ما_ماسک_ می زنیم توسط واحد روابط عمومی، اینک هیچ مورد مثبت کرونایی، مشکوک و... در این شرکت وجود ندارد.

 

 

 

معاون بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان نیز در بخش پایانی این مراسم از حضور مدیران گاز استان به مناسبت روز پزشک در این مرکزبهداشتی و درمانی تشکر کرد.

دکتر محمد حسین کرباسچی گفت: روز پزشک که به مناسبت سالروز تولد پزشک حاذق و فیلسوف ایرانی به نام ابوعلی سنا نام‌گذاری شده ، مرهون زحمات و تلاش‌های شخصیتی است که بی‌شک تاریخ آن را فراموش نمی‌کند.

وی افزود: در این روزها که با بیماری کوید ۱۹دست و پنجه نرم می‌کنیم و به نوعی همگی در معرض ابتلا به این بیماری هستیم، اما پزشکان و کادر درمان کشور و استان و از جمله پرسنل جهادگر مرکز بهداشتی و درمانی بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی بوده و این چیزی نیست مگر عشق، علاقه و عملی کردن سوگندی که با ورود به این حرفه خورده‌ایم.

معاون بهداشتی درمانی منطقه هرمزگان خاطرنشان کرد: بی‌شک عنصر سلامت جسم به عنوان یکی از نعمت‌های الهی در امنیت و پایدارسازی سلامت جامعه موثر است، لذا جسم  نیازمند مراقبت‌های جدی و مستمر است.

کرباسچی ضمن توصیه به استفاده از ماسک به عنوان اثربخش‌ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا یادآورشد: کرونا همچنان در حال پیش‌روی است اما مشارکت وهمراهی جدی مردم بهترین هدیه به پزشکان و کادر درمان است، زیرا با رعایت توصیه‌های بهداشتی سلامت جامعه و کادر درمان نیز تضمین می‌شود.  

گفتنی است یکم شهریور در تقویم جمهوری اسلامی ایران زادروز تولد دانشمند بزرگ، طبیب برجسته و نامدار ایرانی «شیخ‌الرییس بوعلی سینا» روز پزشک نام‌گذاری شده است.

شایان ذکر است بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار نفر به شهید مدافع سلامت در راه مقابله با کرونا و درمان بیماران مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/01 - ١٨:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 194

خروج
تصاویر منتخب