صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

رشد 18 برابری سرمایه گذاری گازرسانی در بخش روستایی و 14 برابری شهری در استان هرمزگان در دولت تدبیر و امید

میزان سرمایه گذاری در حوزه گازرسانی قبل از این دولت به روستاها 90 میلیارد ریال بود که در دولت تدبیر و امید با رشد 18 برابری، این بودجه به میزان یکهزار و 620 ریال ارتقاء یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان، فواد حمزوی، مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان ضمن گرامیداشت  هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت:  میزان سرمایه گذاری  در حوزه گازرسانی قبل از این دولت به روستاها 90 میلیارد ریال بود که در دولت تدبیر و امید با رشد 18 برابری، این بودجه به  میزان یکهزار و 620 میلیارد ریال  ارتقاء یافت.

حمزوی بیان کرد:  در بخش گازرسانی شهری نیز  در استان هرمزگان حدود 130 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده بود که این سرمایه گذاری با رشد بیش از 14 برابری به یکهزار و 900 میلیارد ریال رسیده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه  گازرسانی در بخش صنایع در دولت تدبیر و امید نیز اشاره و افزود:  میزان  سرمایه گذاری در خصوص جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی بیش از 6 برابر و  باعث افزایش ظرفیت جایگزینی گاز طبیعی به میزان دو میلیون و 300 هزار متر مکعب در ساعت شده و در این زمینه در دولت یازدهم و دوازدهم  تعداد صنایعی که از گاز طبیعی استفاده می کنند حدود 8 برابر شده ، به نحوی که بیش از 98 درصد گاز مصرفی استان هرمزگان، در بخش صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی در خصوص  برنامه های شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه گازرسانی به صنایع در سال 99  تصریح کرد: گازرسانی به صنایع مستقر در  شهر بندرعباس و شهرستان های حاجی آباد، رودان ، پارسیان و بندرخمیر از برنامه های این شرکت در سال جاری است.

حمزوی به  میزان خطوط انتقال گاز اشاره و تصریح کرد: تا پایان دولت تدبیر وامید مجموع خطوط انتقال اجرا شده  به 143 کیلومتر  خواهد رسید و شاهد رشدی حدود سه برابری نسبت  به مدت زمان قبل خواهیم بود و هم چنین برنامه های بزرگی در بخش اجرای خطوط انتقال گاز با پیگیری شرکت گاز استان هرمزگان از طریق شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران  شامل 200 کیلومتر خطوط  42 اینچ  شهرستان های میناب، سیریک و جاسک،50کیلومتر خط 30 اینچ  قشم جهت تامین گاز مورد نیاز خانوار و صنایع شهرستان قشم،13کیلومتر خط  ۱۶اینچ منشعب از خط 30 اینچ قشم به منظور تامین گاز مورد نیاز شهرک صنعتی خلیج فارس بندرعباس و۹۲کیلومتر خط  56 اینچ بندرگرزه به منظور تامین گاز شهرستان بندرلنگه و خوشه کوهیج-جناح ، در دست اقدام است.

 

حمزوی تصریح کرد: از سال 92 تا کنون نیز پروژه های مختلفی در سایر حوزه های مرتبط با گازرسانی از جمله  HSE، بازرسی فنی، بهره برداری،اندازه گیری،تحلیل سیستم ها،پژوهش و فناوری و... با اعتباری بالغ بر 625 میلیارد ریال داشته ایم که  که این سرمایه گذاری  نشان دهنده رشد بیش از 6 برابری میزان سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید  در این بخش ها بوده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/04 - ١٧:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 145

خروج
تصاویر منتخب